Menu

Zhejtowany Ziom

To nie jest kolejny blog lajfstajlowy

Typowy Polak – Homo Expertus Totalus

Polak. To już dawno nie narodowość. To nie miejsce pochodzenia, kolor skóry czy upodobania polityczne. To coś więcej. Polak to stan umysłu. O tym właśnie będzie dzisiejszy wpis.

Typowy Polak jest ekspertem w trzech obszarach: Polityka, Ekonomia i Biznesie. Nieważne gdzie pójdziesz na obiad, do którego domu. Czy to święta, podwieczorek czy niedzielny schabowy z Familiadą, zawsze znajdą się eksperci w domowym zaciszu, którzy wiedzą wszystko na temat polityki. “Halina, te kurłaaaaaa złodzieje z Wiejskiej to tylko kradno. Ja jakbym tam był, to w trzy dni bym tam kurła zrobił taki porządek, że każdy by był bogaty, a Polska była potengom, mówię Ci Halina”.

Zresztą z ekonomią jest jeszcze lepiej. Co z tego, że Janusz z Grażynką mają 4 kredyty na krzyż, hipoteka na 150 lat i dwudziestoletniego passata na kredyt gotówkowy. To są prawdziwi eksperci, a ta sytuacja z zadłużeniami, to chwilowy moment niedyspozycji finansowej “Bo te chuuuuje, w robocie to mi kurłaaaa nie chcą dać podwyżki, złodzieje pierdolone”.

Dług finansowy? Nie ma problemu załatwiłby to szybciej niż Richie Petroo kredyt we frankach. Brak pieniędzy na drogi w Polsce? Mówisz – masz. Trzeba zabrać tylko tym złodziejom, tym kurła Kulczykom i innym z grupy “Ciekawe skont majom na to pienionszki” i nagle będzie kasa na wszystko. Typowy Polak może siedzieć godzinami, szczególnie przy wódeczce, i deliberować o wszystkich aspektach ekonomicznych w Polsce i za granicą. Fundusze Europejskie? Kurde, to oni je znają lepiej niż niejeden ekspert z Brukseli.

Baa, po litrze ekstraktu z najlepszych polskich ziemniaków, to nawet Ci powiedzą, że sami byli pomysłodawcami tego projektu, ale po prostu nie mieli dojścia do nikogo u władzy i dlatego ktoś inny to ogłosił. O takich błahostkach jak fundusz domowy, to nawet nie będę mówić, bo tutaj każdy jest polskim Warrenem Buffetem. A jeżeli coś nie wyszło, to na pewno “Wina tych Pisiorów zasranych”.

Na koniec dochodzi aspekt biznesowy. Nie daj Boże, że masz firmę. Przychodzisz na familijny obiad, chcesz w spokoju sobie zjeść ciepły, domowy posiłek z buraczkami, pieczonymi ziemniaczkami i kompotem babuni. Zapomnij. Nie zdążysz wziąć pierwszego kęsa a wujo Stasio już Cię zaatakuje na temat Twojej firmy i jego pomysłów jak by on to zrobił i ile hajsu by zarobił. Co prawda wujcio nie ma żadnego doświadczenia w biznesie bo od 14 lat siedzi na zasiłku, a jego ostatnia praca to było skręcanie fajek ze szwagrem w jego szopie i sprzedawanie ich na lewo po osiedlowych sklepach, ale to mu nie przeszkadzało w odkryciu Złotego Gralla Biznesu.

Wujcio Stasio jest tak dobry, że nagroda Gazeli Biznesu, to jest jego manifest zajebistości.

Problem z klientami? Nie ma problemu, wujcio wie wszystko, więc i z tym sobie poradzi. “Kurła młody, to jest bardzo proste. Musisz po prostu ich trzymać za ryj, nie dać sobą pomiatać. Wuja nigdy na to nie pozwalał i wyszedł na ludzi, hehe”. Jak rozkręcić biznes? “Kurła młody, ja to bym w tydzień to wszystko rozhulał. Nie możesz się ograniczać, musisz myśleć perspektywicznie, dobry plan. Wuja wszystko ma w głowie, podaj no tu flachę i zaraz to rozpracujemy”.

Pracownicy “Kurła młody, Ty to jeszcze szczeniak jesteś to wiadomo, że masz problem. Wuja Ci pomoże. Zrób mnie ten, kierownikiem i ja już ich tam kurła poustawiam”.

Problemy z finansowaniem? “Ech kurła, młody. Wujcio też to zna, te złodzieje z wiejskiej to nic takim pracowitym ludziom jak my nie pomagają, tylko nie kradną non stop. Musisz robić na szaro rzeczy, jak chcesz znam jednego Sebe, on ma taki zakład i on tak robi od 10 lat z benzyną na lewo i działa. Możemy tak zrobić u Ciebie”. Miałeś problem – problemu nie ma. Wujcio Stasio zna rozwiązanie biznesowe na wszystko.

Tak to właśnie jest moi drodzy Czytelnicy. Typowy Polak to Ekspert Totalny. Filozof, Poliglota, Mistrz Zarządzania, Profesor Ekonomii i oczywiście Przyszły Imperator Wielkiego Państwa Lechickiego. Jedyne co go powstrzymuje od wszystkich sukcesów to “te kurła złodzeje z wiejskiej” i oczywiście…sąsiad skurwesyn.

To tyle. PiS out i do napisania kiedyś.

Podobało się? Pokaż znajomym!

Dodaj komentarz